(Lewoniewski)

2008

 

 

 

Borisas Grebenščikovas ėmėsi ginti žodžio laivę Baltarusijoje

14.10.2004
: , , ,

Garsiosios Piterio roko grupės Akvariumas įkūrėjas Borisas Grebenščikovas kreipėsi į Aleksandrą Lukašenką reikalaudamas paleisti Baltarusijos opozicionierius Valerijų Levonevskį ir Aleksandrą Vasiljevą. Rugsėjo 7 dieną Grodno miesto Lenino rajono teismas Levonevskį ir Vasiljevą nuteisė dvejiems metams kalėjimo už prezidento įžeidimą.

Akvariumas, Valerijų Levonevskį, Lewoniewski.comDieną prieš opozicijos demonstraciją, vykusią 2004 metų gegužės 1 dieną, Levonevskis ir Vasiljevas platino atsišaukimus, kuriuose buvo skelbiama: Ateik ir pasakyk, kad tu � prieš, kai tavo sąskaita kažkas keliauja ilsėtis į Austriją, slidinėja ir gyvena savo malonumui.

Kitoje atsišaukimo pusėje buvo spausdinamas satyrinis eilėraštis apie gyvenimo kainą Baltarusijoje Sąskaita už komunalines paslaugas arba saldusis gyvenimas.

Spalio 12 d. organizacija Amnesty International pripažino Levonevskį ir Vasiljevą sąžinės kaliniais.

Suprantu �Amnesty International� susirūpinimą dėl Levonevskio ir Vasiljevo suėmimo už eilėraščių platinimą, ir raginu juos kuo greičiau ir besąlygiškai išlaisvinti, rašo Akvariumo įkūrėjas.

Grebenščikovas Baltarusijos prezidentui priminė apie Visuotinę Žmogaus Teisių Deklaraciją, kuri kiekvienam žmogui garantuoja teisę laisvai reikšti savo įsitikinimus.

Kaip pranešė radijo stočiai Echo Moskvy Amnesty International atstovas Rusijoje Sergejus Nikitinas, B. Grebenščikovas palaiko su šia organizacija ryšius nuo praėjusių metų.

Pasak S. Nikitino, B. Grebenščikovas su kitais Rusijos muzikantais planuoja aptarti galimybę kartu surengti pasirodymą, ginantį Levonevskį ir Vasiljevą. Laiškas buvo nusiųstas paštu A. Lukašenkos adresu, o kopija perduota Baltarusijos pasiuntinybei Maskvoje.

Minskas kol kas į tą laišką niekaip nereagavo.

Parengta pagal BBC
Bernardinai.lt

( 22)